Yaşam

Gençler ‘Ben de Varım’ Dedi

Keçiören Belediyesi, lise öğrencilerine ‘Geliyorum’ adlı eğitim programı düzenledi. Ressam, Milli Yüzücü ve Toplum Çalışmaları Uzmanı Yusuf Akgün tarafından verilen eğitimde, öğrencilere başarılı olmak için azmin önemi anlatıldı.

Iğdır’da 6 yaşında yüksek gerilim direğine tırmanan ve yüksek gerilim nedeniyle iki kolunu da kaybeden Yusuf Akgün’ün verdiği eğitime Keçiören Belediyesi’nde staj yapan lise öğrencileri katıldı. Ankara’da bir çocuk esirgeme kurumunda büyüyen, fotoğrafçılık, yüzme, kickboks gibi birçok branşta faaliyet gösteren ve milli sporcu olan Akgün, gençlere yaşadıklarını, zorluklarını ve hayattaki başarılarını anlatarak hedeflerine ulaşmaları için rehberlik etti. hedefler. Öğrenciler de merak ettikleri soruları sorarak kafalarındaki soru işaretlerine cevap buldular.

Eğitim sonunda bazı öğrencileri sahneye çıkaran Akgün, ellerini kullanmadan bardaktan meyve suyu içmelerini ve çorap giymelerini istedi. Yarışma şeklinde bu etkinliği gerçekleştiren öğrenciler özellikle çorap giyerken zorlandılar.

Hayatın zorluklarını gösteren somut örneklerle toplumsal farkındalık bildirisi verilirken, gençlerin beğeniyle dinlediği eğitim programının ardından Akgün’e teşekkür plaketi takdim edildi.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Yusuf Akgün’ü başarılarından dolayı tebrik etti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

habercankaya.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu