Haber

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş okuyucu seminerine katıldı

Ezber, Kur’an-ı Kerim ve ezan yarışmalarında dereceye giren 41 öğrencinin katıldığı “Okuyucu Semineri”nin kapanış programına Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş katıldı.

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, Fatih İlçe Müftülüğü Konferans Salonu’ndaki programda konuşan Önder Erbaş, yarışlarda başarılı olan öğrencilerin ileride Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kıymetli alanlarında görev alabileceklerini belirtti.

Programa büyük önem verdiğini vurgulayan Erbaş, “İmam-Hatip liselerindeki çocuklarımızı ve gençlerimizi keşfedip onlara Kuran’ı daha iyi okumaları, musikileri daha iyi icra etmeleri için rehberlik edersek hepimiz kazançlı çıkarız. Ülkemizde 2 milyona yakın imam hatip öğrencimiz var. Her biri bizim için çok değerli.” sözlerini kullandı.

Her yıl imam hatip liseleri arasında keyifli Kur’an-ı Kerim okuma yarışmaları yapıldığını hatırlatan Erbaş, şunları kaydetti;

“Bu yarışlar için hep şu ayeti hatırlıyorum: ‘Hayırda yarışanlar vardır, işte onlar Allah’a en yakın olanlardır.’ Buradaki rekabet, Kuran’ı daha iyi okutmak için yapılıyorsa, Allah katında en makbul olan yarışma budur.”

Öğrencilerin ilahiler söylediği programa Mushaflar Teftiş Kurulu Başkanı Dr. Hafız Osman Şahin, Rehberlik ve Teftiş Başkanı Hasan Güçlü, İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpagus ve Milli Eğitim Bakanlığı yöneticileri de katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu