Haber

CHP ‘Cennet’ için Özelleştirme İdaresi’ne başvurdu

CHP, arsanın Hazine’ye devri için Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na başvurarak, yerel mahkeme ve Danıştay’ın Cennet Koyu’ndaki arsanın satışının iptaline ilişkin kararlarına dikkat çekti. Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Gölköy Mahallesi’nden Cengiz İnşaat’a. Bodrum Gölköy’de Cennet Koyu olarak bilinen bölgedeki taşınmazlar özelleştirme yoluyla Cengiz İnşaat’a satıldı. Açılan davada yerel mahkeme ve Danıştay iptal kararı verdi.

ANKA’nın haberine göreCHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zeynel Emre imzasıyla Özelleştirme İdaresi’ne yapılan başvuruda, arazinin özelleştirilmesi sürecine ilişkin mahkeme kararları ve sonrasında yapılan itirazlar hatırlatılarak, arsanın hangi aşamada olduğu vurgulandı. Hazine’ye verilmesi yasal bir zorunluluktur.

Dilekçede şunlar belirtildi:

“Ancak taşınmazın Maliye Hazinesi’ne iade edilmesi işleminin bugüne kadar Özelleştirme Yüksek Yönetim Kurulu tarafından Hazine’ye yapılmadığını öğrendik. Taşınmazın Maliye Hazinesi’ne iadesi sürecinin şu ana kadar yürütülmemesi, görevi kötüye kullanma ve zimmete para geçirme suçlarının işlendiğini, bunlarla ilgili işlem yapılması gerektiğini ortaya çıkardı. Bilinmelidir ki, başvurumuz üzerine söz konusu taşınmazın Maliye Hazinesi’ne iade edilmemesi işlemlerinin ivedilikle yapılması halinde bahsi geçen kabahatlerden dolayı ilgililer hakkında da suç duyurusunda bulunacağız. .” (HABER MERKEZİ)

hamamozuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu