İş

BUTECH’ten Azerbaycan çıkarması

BURSA (İGFA) –ULUTEK Teknopark öncülüğünde, Ticaret Bakanlığı desteğiyle HİSER (Hizmet Sektörünün Rekabet Gücünün Artırılması) kapsamında hayata geçirilen ‘ULUTEK Bilişim Kümelenmesi’ (BUTECH) için Azerbaycan’da değerli toplantılar gerçekleştirildi. ) proje.

ULUTEK Teknopark İdaresi ve IT Kümesi BUTECH üyesi 10 firmanın katılımıyla gerçekleştirilen Azerbaycan temasları doğrultusunda iş birliği görüşmeleri yapıldı.

Ziyaret kapsamında Bakü Büyükelçisi Doç. Cahit Bağcı ile görüşmeye gelen Dr. ULUTEK Yönetimi ve firma yetkilileri, iki dost ülkenin ortasında bulunan yazılım departmanı için işbirliği imkanları hakkında istişarelerde bulundu. BUTECH üyesi firmalar ayrıca Azerbaycan İhracat ve Yatırım Teşvik Ajansı Lideri Yusif Abdullayev, Türkiye-Azerbaycan İşadamları ve Sanayicileri Birliği Lideri Hüseyin Büyükfırat, Azerbaycan-Türk İşadamları Derneği Yürütme Kurulu Üyeleri Tahsin Gündem ve Kaya Karslı ile de bir araya geldi.

İHRACAT KAPASİTESİNİ ARTIRMAK İÇİN

Azerbaycan çıkarmasının bölgedeki firmaların iş ağını genişletmesi açısından çok değerli olduğunu ifade eden ULUTEK Teknopark Genel Müdürü Prof. BUTECH için belirlenen yol haritası doğrultusunda pazarlama faaliyetleri kapsamında Azerbaycan ziyareti ile değerli bir yurt dışı atağı gerçekleştirdik. Ziyaretin ilk gününde diplomatik ve iş amaçlı ziyaretlerde bulunan firmalarımız, ertesi gün Azerbaycan’daki firmalarla iş birliği fırsatlarını görüşme fırsatı buldu. Yaklaşık 60 firma ile görüşmeler yaparak ihracat kapasitelerini artırmayı hedefliyoruz. BUTECH’in ülke ekonomisine katkısını akran ziyaretleri ile artırmayı hedefliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu