Haber

MEB: Liseye Hoş Geldiniz kitapları erişime açıldı

ANKARA (İGFA) –MEB Orta Öğretim Genel Müdürlüğü tarafından fizik, kimya, biyoloji, ideoloji, tarih, coğrafya, İngilizce, matematik ve Türk dili ve edebiyatı gibi tüm alan dersleri için hazırlanan “Liseye Hoş Geldiniz” kitapları dört bölümden, 9. sınıfa başlayacak olan öğrencilere yol gösterme amacı ile hazırlanmıştır.

Öğrenciler, kitapların “Dersin Hedefleri” bölümünde, derslerin amaçlarını; “Ne Öğreneceğim” bölümünde dört yıl boyunca neler öğrenecekleri ve “Nasıl Çalışmalıyım?” İkinci bölümde ise etkili çalışma konusunda kendilerine yol gösterecek bilgilere ulaşabileceklerdir.

Kitaplarda öğrencilerin ilköğretim bilgilerini ve yorumlama güçlerini kullanarak çözebilecekleri etkinlikler de yer almaktadır. Kitabın; Eşleştirme, boşluk doldurma, bulmaca, çoktan seçmeli soru gibi etkinliklerle öğrencilerin hazırbulunuşluk düzeylerinin fark edilmesi için önceki bilgilerin yeterliliğini ölçme ve eksik bilgileri tamamlama fırsatı sunar.

Buna göre Fizik, kimya, biyoloji, ideoloji, tarih, coğrafya, İngilizce, matematik ve Türk dili ve edebiyatı dersleri için hazırlanan “Liseye Hoş Geldiniz” kitapları lise eğitiminde öğrencilere yol gösterecek.

Hazırlanan kitaplarla öğrencilerin kafalarındaki sorulara cevap bulmaları ve liseye özgüvenleri yüksek başlamalarına katkı sağlanması amaçlanıyor.

“Liseye Hoş Geldiniz” kitaplarına ulaşmak için tıklayabilirsiniz

mucurhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu